Logowanie
Login:
Hasło:

Platyna w różnych gałęziach przemysłu

Strona główna -> Wpisy -> Platyna w różnych gałęziach przemysłu

Platyna w różnych gałęziach przemysłu
Platyna stanowi pierwiastek chemiczny, który w układzie okresowym pierwiastków jest umiejscowiony w grupie metali przejściowych. Platynę scharakteryzować można jako metal szlachetny. Jest ona niezwykle rozpowszechniona i bardzo cenna. O ogromnej popularności tego metalu świadczy przede wszystkim fakt, że jest ona bardzo uniwersalna w użyciu. To więc sprawia, że idealnie nadaje się do wszelkiego typu rozmaitych gałęzi przemysłowych.

Platynę bardzo często się skupuje z racji jej szerokie zastosowania. Można ją bowiem otrzymywać ze złomu w postaci niedziałających różnorodnych rodzajów sprzętów i urządzeń takich jak na przykład układy scalone, tranzystory, kontaktrony czy też listwy krawędziowe rozlicznych obwodów. Ponadto platyna wchodzi także w skład mikrowyłączników, gniazd oraz wtyków złoconych. Co więcej, jest to także komponent niezbędny do tworzenia wszelkiego typu drutów.

I tu warto byłoby się na chwilę zatrzymać oraz wspomnieć, że skup drutów platynowych jest zdecydowanie najczęściej rozpowszechniony, przede wszystkim ze względu na fakt, że platynę w najszerszym ujęciu stosuje się właśnie do produkcji elementów elektronicznych.

Zobacz też

Kupując części do swojego samochodu, zadbaj by były wykonane z jak najlepszej jakości materiału. Zyskasz dzięki temu dłuższy czas życia produktu, a więc lepszą jazdę autem.

Zobacz całość: Świece platynowe
Platynowe pierścionki z diamentami to luksus na który tylko nieliczni mogą sobie pozwolić. Warto jednak znać ceny i zobaczyć, czy różnią się jakościowo aż tak od tradycyjnej biżuterii.

Zobacz całość: Platynowe pierścionki
Platyna posiada bardzo bogate właściwości oraz zastosowanie, chcą Państwo się z nimi zapoznać? Zapraszamy do artykułu!

Zobacz całość: Właściwości platyny
Platyna posiada szereg bardzo istotnych zastosowań, które w naszym artykule postaramy się Państwu pokrótce przedstawić!

Zobacz całość: Zastosowanie platyny