Logowanie
Login:
Hasło:

Platyna w wytwórstwie elementów elektronicznych

Strona główna -> Wpisy -> Platyna w wytwórstwie elementów elektronicznych

Platyna w wytwórstwie elementów elektronicznych
Platyna uchodzi za metal szlachetny, który chemicznie rzecz biorąc w układzie okresowym pierwiastków umiejscowiony został w kategorii tak zwanych metali przejściowych. Platyna od dawien dawna jest na topie bowiem niezwykle często wykorzystywano ją przede wszystkim do poszczególnych branży przemysłowych.

To więc sprawia, że platynę można stosować ogólnie do wytwórstwa elementów elektronicznych, w tym układów scalonych takich jak na przykład tranzystory oraz diody, listwy krawędziowe rozmaitych obwodów, a także druty, pręty, czy też wtyki i gniazda. Często więc występuje w poszczególnych typach skupów coś co potocznie określa się jako skup drutów platynowych. Tam więc przyjmowane są zużyte i nienadające się już do niczego druty, z których później w skupie czerpana jest platyna.
Co więcej jest to także podstawowy surowiec katalizatorów oraz sit molekularnych. Ponadto platyna pochodzi też wielokrotnie z wybrakowanych termopar, które są dużym źródłem owego pierwiastka chemicznego. Generalnie rzecz biorąc warto stwierdzić, że platyna jest o wiele cenniejsza od złota czy też srebra stąd jej skup jest nieprzypadkowo bardzo rozszerzony.

Zobacz też

Kupując części do swojego samochodu, zadbaj by były wykonane z jak najlepszej jakości materiału. Zyskasz dzięki temu dłuższy czas życia produktu, a więc lepszą jazdę autem.

Zobacz całość: Świece platynowe
Platynowe pierścionki z diamentami to luksus na który tylko nieliczni mogą sobie pozwolić. Warto jednak znać ceny i zobaczyć, czy różnią się jakościowo aż tak od tradycyjnej biżuterii.

Zobacz całość: Platynowe pierścionki
Platyna posiada bardzo bogate właściwości oraz zastosowanie, chcą Państwo się z nimi zapoznać? Zapraszamy do artykułu!

Zobacz całość: Właściwości platyny
Platyna posiada szereg bardzo istotnych zastosowań, które w naszym artykule postaramy się Państwu pokrótce przedstawić!

Zobacz całość: Zastosowanie platyny