Logowanie
Login:
Hasło:

Właściwości platyny

Strona główna -> Wpisy -> Właściwości platyny

Co możemy powiedzieć o tym bardzo cenionym, a jakże rzadkim metalu szlachetnym, jakim jest właśnie Platyna? Chyba najważniejsze jest to, iż platyna jest tak cennym metalem, który cenniejszy jest nawet niż złoto, a to wszystko ze względu na jej niebotycznie ważne oraz cenione właściwości oraz zastosowania.

 

Platyna znana oraz wykorzystywana była już setki lat temu, kiedy to wraz z innymi stopami stosowana była przez starożytnych greków oraz rzymian. Barwę tego metalu szlachetnego możemy określić, jako srebrzystobiałą, a do jej głównych cech warto zaliczyć to, iż jest to metal szlachetny, który przede wszystkim charakteryzuje się tym, że jest on podatny na bardzo wysokie temperatury topnienia, a do tego wszystkiego jest niezmiernie plastycznym oraz kowalnym materiałem, dzięki czemu jest tak ceniony. Biorąc pod uwagę jeszcze inne czynniki, to warto nadmienić, iż jest on metalem, który posiada względnie duży opór elektryczny, a także posiada odporność na oddziaływanie wszelakiego rodzaju działania substancji chemicznych.

Zobacz też

Kupując części do swojego samochodu, zadbaj by były wykonane z jak najlepszej jakości materiału. Zyskasz dzięki temu dłuższy czas życia produktu, a więc lepszą jazdę autem.

Zobacz całość: Świece platynowe
Platynowe pierścionki z diamentami to luksus na który tylko nieliczni mogą sobie pozwolić. Warto jednak znać ceny i zobaczyć, czy różnią się jakościowo aż tak od tradycyjnej biżuterii.

Zobacz całość: Platynowe pierścionki
Platyna posiada szereg bardzo istotnych zastosowań, które w naszym artykule postaramy się Państwu pokrótce przedstawić!

Zobacz całość: Zastosowanie platyny
Platyna (symbol: Pt) kojarzy nam się przede wszystkim z piękną biżuterią. Bransolety, pierścionki i wisiorki wykonane z platyny są stylowe i eleganckie, ale też wyjątkowo wytrzymałe. Platyna stosowana jest w jubilerstwie od lat, ale

Zobacz całość: Skup drutów platynowych