Logowanie
Login:
Hasło:

Zastosowanie platyny

Strona główna -> Wpisy -> Zastosowanie platyny

Zastosowanie platyny

Platyna, jako metal szlachetny ma różnorakie zastosowania dzięki swoim niebotycznie ważnym oraz istotnym właściwościom, które klasyfikują ją na szczycie najważniejszych metali szlachetnych. Zastosowanie platyny nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wykorzystywania jej w jubilerstwie do produkcji bardzo atrakcyjnej biżuterii, czy do zastosowania jej w technice dentystycznej, gdzie także jest bardzo ceniona i ważna.

 

Platyna, będąc metalem szlachetnym z bardzo dużym powodzeniem wykorzystywana jest w laboratoriach, do tworzenia wszelakich bardzo przydatnych w tej materii przedmiotów. Do produkcji tego typu przedmiotów wykorzystywany jest głównie stop platyny, którego właściwości, takie jak bardzo wysoka odporność oraz twardość świetnie sprawdzają się w technice laboratoryjnej. Platyna wykorzystywana jest także do produkcji materiałów, które wykorzystywane są w elektryce.  

Zobacz też

Kupując części do swojego samochodu, zadbaj by były wykonane z jak najlepszej jakości materiału. Zyskasz dzięki temu dłuższy czas życia produktu, a więc lepszą jazdę autem.

Zobacz całość: Świece platynowe
Platynowe pierścionki z diamentami to luksus na który tylko nieliczni mogą sobie pozwolić. Warto jednak znać ceny i zobaczyć, czy różnią się jakościowo aż tak od tradycyjnej biżuterii.

Zobacz całość: Platynowe pierścionki
Platyna posiada bardzo bogate właściwości oraz zastosowanie, chcą Państwo się z nimi zapoznać? Zapraszamy do artykułu!

Zobacz całość: Właściwości platyny
Platyna (symbol: Pt) kojarzy nam się przede wszystkim z piękną biżuterią. Bransolety, pierścionki i wisiorki wykonane z platyny są stylowe i eleganckie, ale też wyjątkowo wytrzymałe. Platyna stosowana jest w jubilerstwie od lat, ale

Zobacz całość: Skup drutów platynowych